Moja CukrzycaKontakt  |  Infolinie dla diabetyków  |  Adresy firm w PolsceCukrzyca
Pompy insulinoweInsuliny
Glukometry

Peny
Tabele WWInsulatard

O insulinie

Insulina wstrzykiwana jest w tkankę podskórną i zostaje tam tak długo, dopóki całość nie zostanie wchłonięta do krwi. Różne typy preparatów insulinowych różnią się szybkością, z jaką wstrzyknięta insulina pojawi się we krwi (początek działania) i czasem potrzebnym do wchłonięcia przez krew całej wstrzykniętej insuliny (czas działania).

Szybkość wchłaniania insuliny zależy również od: dawki leku, miejsca wstrzyknięcia insuliny (okolice ciała) oraz głębokości podania dawki (tkanka podskórna lub mięśniowa).

Insulina może być wstrzykiwana w różne okolice ciała. Najlepiej, gdy lekarz ustali technikę wstrzyknięcia i okolice podania insuliny. Dla insuliny o pośrednim czasie działania najlepsza jest okolica udowa - z tej okolicy insulina wchłania się najwolniej (wyjątek - wysiłek fizyczny - bieg, marsz może przyspieszyć wchłanianie insuliny z tej okolicy).

Dawka insuliny powinna być podyktowana wynikami glikemii uzyskanymi podczas samokontroli oraz po konsultacji z lekarzem.

Insulina o pośrednim czasie działania - Insulatard ®

Insulina w tych preparatach łączona jest z substancją spowalniającą wchłanianie insuliny do krwi. Kombinacja insuliny i substancji spowalniającej zwykle powoduje powstanie kryształków, nadających cieczy mętny wygląd. Należy zawsze wymieszać insulinę przed każdą iniekcją. Dotarcie do krwi pierwszych cząsteczek insuliny o pośrednim czasie działania, takiej jak Insulatard ®, zajmuje ok. 1,5 godziny. Najwyższe stężenie występuje pomiędzy 4 a 12 godziną po iniekcji. Do wchłonięcia całej dawki potrzeba 24 godzin.


Więcej informacji o tej insulinie znajdziesz na stronie Novo Nordisk: http://www.novonordisk.pl


Nowości

2008-02-27
Nowy dział - Tabele WW

Dzisiaj na mojej stronie pojawił się nowy dział - Tabele WW (pieczywo, produkty zbożowe, owoce, warzywa, produkty mleczne).

2008-02-25
Nowy dział - Peny

Dzisiaj na mojej stronie pojawił się nowy dział - PENY.


2008-02-24
Nowy dział - Glukometry

Dzisiaj na mojej stronie pojawił się nowy dział - GLUKOMETRY.

2008-02-19
Nowy dział - Insuliny

Dzisiaj na mojej stronie pojawił się nowy dział - INSULINY  (Actrapid, Insulatard, Mixtard  i NovoRapid).

2008-02-04
Najnowszy glukometr w Polsce!

Jeśli jesteś młodą osobą z cukrzycą, często badasz poziom cukru we krwi to mamy dla Ciebie najnowszy glukometr w Polsce: Accu-Chek Go!
 
więcej >>

 

Wasz 1%!!!